אודות עמותת כמעיין המתגבר

אודות עמותת כמעיין המתגבר

כמעיין המתגבר הינה עמותה שנוסדה בשנת 2004 על ידי דניאל סמינה ומספר אנשים שעסקו בסיוע לילדים חולים בבתי החולים ורצו למסד את פעילויות העזרה שלהם ולהרחיבן לתחומים אחרים.  לעמותה סניפים להשאלת ציוד רפואי ברחבי הארץ המשאילים ציוד סיעודי ללא תשלום לכל החולים או הנזקקים להם, בסניפים ישנו ציוד משומש וחדש העונה על צריכת המבקש או הנזקק ומתמחה בציוד העלאה והורדת חולים במדרגות שאותו אי אפשר למצוא בשום ארגון או עמותה אחרים.

העמותה מגוונת את פעילותיה ללא הבדל גזע דת מין או לאום. לעמותה סך הכל 220 מתנדבים פעילים בכל הסניפים. אין לעמותה עובדים בשכר.

יכולתה של העמותה לגייס מתנדבים לפעילותיה המבורכות, היא הבסיס לפעילות התנדבותית זו.

כמעיין המתגבר

מטרות העמותה

  • השאלת ציוד רפואי/סיעודי/שיקומי חינם.
  • שמחת ילדים חולים בבתי חולים.
  • חלוקת מזון למשפחות נזקקות בחגי ישראל.
  • הפעלת מרכזי למידה והעשרה.
  • הוצאה לאור של עלון שבועי 

רציונל העמותה

במצב שנוצר בישראל בה אחוז העניים הוא מהגבוהים בעולם, יש למגזר השלישי תפקיד חשוב מאד. למעשה ללא המגזר השלישי עשויה המדינה לקרוס עכב החלל שנוצר על ידי המדינה נוצרו אלפי עמותות המשלימות את החסרים שהמדינה לא הצליחה לספק. כך נוצרו עמותות שתפקידן הוא דאוג ולעזור לפחות בעזרה חלקית על מנת שלא רק העשיר לשרוד. העני שנחרב עליו עולמו עדיין זקוק למינימום מסוים על מנת שיוכל להמשיך ולקוות לימים טובים יותר. עמותת כמעיין המתגבר החליטה לעזור לאוכלוסייה הנזקקת באספקה של שירותים שונים אשר יעזרו לאלה הזקוקים לעזרה בצורה מעשית ותורמת. נושא אחד הוא אספקה של ציוד רפואי ללא פיקדון גבוה, כך שכל אחד הנזקק לציוד הזה יוכל לקבלו. הנושא השני הוא אספקת תחבורה לאלו שאינם יכולים להרשות לעצמם לנהוג או לשכור מונית שתוביל אותם למרפאת השיקום שלו בה הוא מקבל טיפול העוזר לא להתגבר על נכויות שונות ועל ידי כך לשמור על זכויותיו לקבל טיפול רפואי המגיע לו מהמדינה (ההובלה נעשית ללא תשלום או דמי מינוי כנהוג בארגונים אחרים). הנושא השלישי שבו מטפלת העמותה הוא בילדים הנמצאים בבתי החולים (בעיקר במחלקות אונקולוגיות) אשר זקוקים לעידוד, תשומת לב ותעסוקה שתגרום להם לדחוק הצידה את הכאב, הסבל וחוסר האונים שלהם אל מול מחלתם. העזרה המוגשת כאן היא על ידי בדרנים, ליצנים, בובות מהלכות, מחלקי ממתקים ועוד אשר מבקרים במחלקות אלו ומבדרים ומעסיקים אותם. העמותה ייצרה בובות בגודל ענק ובדמות בובות מוכרות מסיפורים וסרטים אשר נפגשות עם הילדים משמחות אותם ומחזירות את החיוך הפך לפניהם..בובות אלו אהובות ואהודות על הילדים אשר בנוסף לבידור מחלקות להם הפתעות וממתקים ושבות מדי שבוע לבקר את הילדים הללו. לעמותה תוכניות נוספות, למשל שעורי עזר לתלמידים המתקשים בלימודים בבית הספר העממי, ונמצאים בפריפריה, הכשרת בני נוער לעזרה במפעלי העמותה, לימודים פרה רפואיים להתנדבות במגן דוד אדום, ובעזרה לזקנים נזקקים בביצוע משימות יום יומיות.